Klučanka 2009

"Prázdninová klauniáda"

  BONIS - TÁBOR, KTERÝ VÁS ROZTANČÍ

        Krásný týden na IV. letním táboře Bonifáce v prostředí Teplických skal, v Dědově, v RZ Klučanka strávilo téměř 70 dětí - z Bonifáce, jejich kamarádi a polské děti ze Základní školy v Rogi spolu s 30ti vedoucími, instruktory a asistenty. Letos se nám tábor rozdělil na dvě části, jedna parta byla utvořena z dětí, které pracovaly celých sem dní na muzikálovém projektu a ostatní byli klasičtí "táborníci" naší tradiční prázdninové dílny. Večer se všichni dali dohromady a vytvořili krásnou taneční dílnu, která skýtala celkem na 100 lidiček a její zábavné tancování roztančilo i pana Šéfa z Klučanky.

        Všichni táborníci si užili pestrý program, který se letos konal v duchu "Prázdninové klauniády cirkusu Bonito". Celému táboru „šéfoval principál Marcipán“ a o legraci nebyla nouze! Každá skupinka dětí si na začátku tábora vyrobila pokladničku v podobě maringotky, kam si pečlivě ukládala své získané odměny od principála“. Ten řádil o sto šest a každý den vyvedl v táboře pěkných pár lumpáren, měnil také svoji podobu a děti každý den hádaly, kdo to je! 

        Jako každý rok si děti změřily své síly při sportovní olympiádě neboli „Cirkusiádě“. Při vodních hrátkách jsme se všichni pořádně nasmáli a také příjemně zchladili. Přijel za námi i kouzelník se svým představením. Nechyběl ani táborák s kytarou a tak jsme zpívali, opékali buřtíky a bylo to moc fajn! Legrace byla i při BODYPAINTINGU – malování po těle. Na závěr pobytu náš čekal velký barevný klaunský karneval, velká diskotéka a překvapení – OHŇOSTROJ! 

        A jaký by to byl letní tábor Bonifáce, kdyby se netancovalo! A tak se tancovalo, až se z nás kouřilo! Parádně jsme se bavili při zábavných tanečních od moře. Naše pozvání na tábor přijaly dvě úžasné taneční lektorky – profesionálky z Prahy – Svátka se Šárkou! A ukázaly nám nejrůznější moderní taneční styly a nové techniky. 

        Počasí nám také přálo a tak jsme si sluníčko a tropické teploty vychutnali do sytosti! Bohužel jsme museli kvůli střevní chřipce, která se mezi námi rozšířila, odjet z tábora o den dřív. 

        Za rok na Klučance zase nashledanou!!!

Vedoucí tábora: Iveta Nývltová
Zástupce vedoucího: Věra Škaloudová, Blanka Vítková
Zdravotní dozor: Ilona Pažoutová
Vedoucí oddílu, instruktorky a asistentky: Mgr. Šárka Brátová, Renáta Škaloudová, Kamila Nývltová, Eva Pavlová, Andrea Svatoňová, Alena Baudyšová, Klára Kábrtová, Pavlína Vlachová, Šarlota Gabrielová, Kristýna Škaloudová, Monika Livarová, Andrea Boudová, Petra Smolová
Sporťáci: Jan May, Ondřej Kudrnáč
Taneční lektorky: Svatava Kobzová, Šárka Kobzová

Fotografie z této akce