Klučanka 2008

"Indiánské léto"

         Skončila škola a s ní i školní rok v „TŠ Bonifác“. Dětem začaly prázdniny a také letní tábory, na které velice rády jezdí. Jedním z nich je i tábor, který připravuje Bonifác a mohou se ho zúčastnit nejen děti, které ve školním roce TŠ navštěvují.

        Letos se konal od 15. 8. 2008 do 22. 8. 2008. Téma bylo letos „Indiánské léto“ a proto si děti z domova měly přivézt vyrobené masky indiánů. Tábora se zúčastnilo přes 60 dětí a to nejen z Čech, neboť byl pozván i Německý orchestr z Görlitz, se kterým Bonifác už dlouhá léta spolupracuje. Cílem tábora bylo, aby se děti dobře bavily, a aby na něj dlouho vzpomínaly.

        Děti byly rozděleny do oddílů po deseti a byli jim přiděleni vedoucí a instruktoři, kteří se o ně po dobu pobytu starali a zajišťovali jim zábavu. Každý oddíl si musel vymyslet pokřik a název svého kmene a také vyrobit kmenovou vlajku. Hrála se spousta bojových her, vymýšlely se pohádky a na programu dne byla i olympiáda, při které hrál každý sám za sebe. Konal se i turnaj ve cvrnkání kuliček, v přehazované a děti si také mohly vyzkoušet střílení ze vzduchovky, které je hodně bavilo. Za celý pobyt sbíraly za všechny soutěže body a na konci tábora byly ohodnoceny a oceněny.

        Přijela nás navštívit i slečna Markéta Košťálová a děti si s ní mohly vyzkoušet sypání mandele. Obrazy se vytvářejí z obarveného písku, rýžové mouky či jiného sypkého materiálu. Po dokončení díla je písek rozprášen po větru a energie, kterou do tvorby vložíte, se roznese po okolí.

        Na návštěvu přijeli i náchodští policisté, kteří nám ukázali hodně zajímavých věcí a děti si mohly několik z nich i samy vyzkoušet. Vysvětlovali, jak přesně funguje radar a v praxi nám pár aut i vyfotili, aby děti viděly, jak mohou policisté dokázat, jakou jelo auto rychlostí. Také nám předvedli, jak probíhá policejní výcvik psů.

        Na závěr tábora byl pro rodiče i veřejnost, připraven koncert, na kterém vystupovaly všechny táborové děti – indiáni, orchestr a zazpívala Kamila Nývltová. Tancovaly se různé tanečky, které se děti za dobu pobytu naučily a večer byla pro ně připravená i malá diskotéka a nechyběla ani strašidelná stezka odvahy.

        Letošní tábor se opět jako každý rok povedl, a proto se na vaše potomky příští rok zase už moc těšíme!!! HÉBE –apačsky „AHOJ“

        Chtěli bychom touto cestou poděkovat městu Rtyně v Podkrkonoší, které tento tábor finančně podpořilo.

Hlavní vedoucí - Iveta Nývltová
Zástupce vedoucí - Věra Škaloudová
Technické zajištění - MgA. Leoš Nývlt
Zdravotní dozor - Ilona Pažoutová
Vedoucí oddílu + instruktorky - Mgr. Šárka Brátová, Blanka Vítková, Lucie Klikarová, Renáta Škaloudová, Andrea Svatoňová, Alena Baudyšová, Klára Kábrtová, Pavlína Vlachová, Šarlota Gabrielová, Uwe Flaschel, Henrik Borzicc
Sporťáci - Jan Klauda, Miloš Uždil

Fotografie z této akce