II. letní prázdninová dílna

 Klučanka 2007

        V polovině srpna odjelo 47 dětí (z Bonifáce a jejich kamarádi) na 7-denní letní tábor – neboli „PRÁZDNINOVOU DÍLNU“ – do Dědova na Klučanku.

        Děti byly rozděleny do 5 skupinek dle věku a dozíralo na ně 15 vedoucích a instruktorů se zdravotnicí paní Pažoutovou. Nechyběl ani sporťák Jarda, který se staral o zábavu. Kromě brzké ranní rozcvičky si pro nás každý den vymýšlel nejrůznější sportovní, zábavné hry a soutěže.

       Celý tábor se nesl v duchu „Pohádek tisíce a jedné noci“ – hned první večer účastníky přivítal sultán Šahrijár a za svitu loučí a ohně jsme si poslechli příběh o něm i o krásné a moudré Šehrezádě. Tím jsme byli oficiálně prohlášeni za sultánovy poddané.

        Druhý den ráno jsme dostali první vzkaz s příkazy od našeho vládce. Úkoly zněly: vymyslet si pro svůj oddíl název a znak, vyrobit si co nejoriginálnější pokrývku hlavy a pokladnu na své odměny a opatrovat zlaté vejce. Jak dopadly naše názvy? Posuďte sami. Oddíl č. 1 – Aladinky, odd. č. 2 – Zubejdy, odd. č. 3 – Šimbibi, odd. č. 4 – Sultán G8 team, odd. č. 5 – Mamlúci. Potom jsme se všichni pustili do výroby vlastních korálků z novinového těsta.

        V úterý na děti čekala daleká cesta až do indiánské země, při níž měly hledat indicie. Všem skupinám se podařilo nasbírat všechny známky, z nichž pak skládaly básničky pro sultána. A básničky se opravdu povedly!

       Další den jsme vyrazili na výlet do Opočenského zámku. Prohlídka se nám líbila a v parku na náš čekala vytoužena svačina. Další naší zastávkou bylo Nové Město nad Metují, kde si děti „zablbly“ na klouzačkách a houpačkách a koupily domů malé suvenýry.

        Následující den jsme se opět pustili do výtvarné činnosti – dodělali jsme si korálky a ubrouskovou technikou a mušličkami jsme vyzdobili kachličky. Pak následovala malá bojová hra v lese a večer jsme zasedli k táboráku, opékali buřty, zpívali, vyprávěli si vtipy – no prostě jsme se výborně bavili!!!

        V noci na nás čekalo překvapení! Stezka odvahy! Po menších skupinkách se děti s vedoucími vypravily do temného lesa. Na konci naší strašidelné výpravy jsme zanechali své podpisy, jako důkaz, že jsme překonali svůj strach a úkol splnili!

       Pátek patřil sportu. Konala se velká olympiáda. Po zapálení olympijského ohně děti měřily své síly na 12ti stanovištích. Házely oštěpem, na koš, překonávaly opičí dráhu, běhaly s deštníkem nebo s vajíčkem… Ti nejlepší získali sladké odměny a diplomy.

        Skoro celý sobotní den probíhaly přípravy na očekávaný karneval. Ten vyvrcholil příchodem samotného sultána Šahrijára a jeho krásné Šehrezády. Tancovalo se, soutěžilo se, mlsalo se – prostě všechno, jak se patří!

        Celý náš pobyt se děti věnovaly také tancování, kromě pochodování, práce s hůlkami, se zkoušely také moderní taneční techniky a naučili jsme se základy samby. Nechyběly ani bobříci, které děti neúspěšně či úspěšně po celý tábor plnily a získávaly za ně mašličky, které zdobily jejich oděv. Na nástěnce byla také vyvěšena černá listina prohřešků – ta však zůstala prázdná – za to zlatá listina dobrých skutků se nám skoro zaplnila!

        A v neděli? Balilo se a potom hurá domů! Poslední nástup všech oddílů a malá ukázka toho, co všechno jsme „vyváděli“ proběhla už před rodiči.

        Tábor se velmi vydařil! Nejde zapomenout na úžasný personál, který se o nás pečlivě staral. Počasí nám také přálo, jenom párkrát se obloha zatáhla.

        Toto malé ohlédnutí za prázdninami zakončím naším táborovým pokřikem „HABIBI“ s přáním, že se za rok opět na Klučance sejdeme! Však pojeďte s námi!!!

 Fotografie z této akce