Rtyňský hudební festival 2018

RTYŇSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL ROZEZNĚL ORLOVNU

V pátek 16. listopadu se v hale Orlovna ve Rtyni Podkrkonoší uskutečnila podzimní kulturní událost „RTYŇSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL“ pořádaný spolkem TŠ Bonifác, z. s. Festival nabídl divákům večer plný skvělé muziky a tance a sklidil zasloužený ohlas.

Hlavním hostem festivalu byla jedna z nejvýznamnějších osobností české country, folku a trampské písně ZPĚVÁK FRANTIŠEK NEDVĚD S KAPELOU TIEBREAK. Dále vystoupila mladá kapela progresivních umělců ELECTROPHONIX, která se nebojí opustit klasiku, experimentovat a jít vlastním směrem. JAZZINEC QUARTET ZUŠ TRUTNOV, 4 malí hudebníci zahráli neotřele a fantasticky jazz a nezapomenutelné písně MICHALA TUČNÉHO zazněly v podání REVIVALU FRANTY TICHÉHO a jeho kapely. Hudební program zpestřili také mladí zpěváci EVA MATĚJOVSKÁ a JAN BENDIG nebo ukázka parkouru a profesionálních bojovníků Capoeiry.

Úvodní část akce patřila TANEČNÍM A MAŽORETKOVÝM SOUBORŮM a KROUŽKU BRAZILSKÉHO BOJOVÉHO UMĚNÍ CAPOEIRA Bonifáce. Tato část mimo jiné připomněla 100. výročí vzniku Československa. Tanečníci tak předvedli dobové swingové předtančení, zazněla oblíbená píseň prvního československého prezidenta T. G. Masaryka „Ach, synku, synku“, k vidění bylo i několik fotografií „Rtyně včera a dnes“, nechyběla ani malá připomínka českých vynálezů, které změnily svět a členové Bonifáce na krásnou píseň Waldemara Matušky „Tvá země“ vytvořili státní vlajku. V hale byly také vystaveny obrázky z výtvarné soutěže „První republika“, ve které bylo odměněno 8 jednotlivců a 3 kolektivy.

V dopoledních hodinách proběhla dvě upravená a zkrácená představení, které zhlédlo více než 1000 diváků z mateřských školek a základních škol ze Rtyně a širokého okolí. Jejich program obohatil zábavným vystoupením i jediný břichomluvec v ČR pan Zdeněk Polach. Dopoledním i večerním programem provedla diváky Kamila Nývltová.

TŠ Bonifác děkuje návštěvníkům, kteří svým potleskem vytvořili úžasnou atmosféru všem účinkujícím, rodičům za podporu dětí v činnostech zájmových kroužků, kapelám, zpěvákům, tanečníkům a bojovníkům Capoeiry za skvělé vystoupení, lektorkám a vedoucím za tréninky a přípravy celého projektu!

Poděkování patří taktéž Královéhradeckému kraji a městu Rtyně v Podkrkonoší za finanční podporu. Dále společnostem Karel Kult – Stavo s.r.o. Rtyně v P., Vetim s.r.o. Úpice, Ozvučení GENY, Volhejn s.r.o. Červený Kostelec, Transport Trutnov - Marius Pedersen Group, Masokombinát POKR a.s. Markoušovice a Stavebniny Buspol s.r.o. Červený Kostelec