Rtyňský hudební festival 2013

Sportovní hala Orlovna ve Rtyni v Podkrkonoší se v sobotu 2. listopadu 2013 rozezněla melodiemi pestrých hudebních žánrů na RTYŇSKÉM HUDEBNÍM FESTIVALU 2013.

Festival zahájil zahraniční host, Mládežnický orchestr z německého města Görlitz s mažoretkami ze rtyňské Taneční školy Bonifác, která s orchestrem spolupracuje již 12 let. Následoval dixieland Black Buřiňos z Týniště nad Orlicí, jehož členové jsou nejen skvělými mladými muzikanty, ale také showmany, diváky tedy u svého vystoupení výborně pobavili. Skvělý hudební zážitek nabídla jedna z prvních a nejúspěšnějších folkových skupin SPIRITUÁL KVINTET, která v listopadu zahájila svoji již 54 sezónu, řada jejích písní zlidověla.

Velký aplaus od diváků sklidilo vystoupení domácího Big bandu ZŠ a ZUŠ Rtyně v P. pod vedením MgA. Leoše Nývlta. Mladí hudebníci představili nové skladby v moderním swingovém rytmu a přizvali si i speciálního hosta, sólovou a muzikálovou zpěvačku, rodačku ze Rtyně, Kamilu Nývltovou.

Ta vydala v těchto dnech své zbrusu nové CD „Vánoční dárek“, které obsahuje krásné vánoční písně i duet se zpěvačkou Lucií Bílou a zpěvákem Marianem Vojtkem.  Album přímo na jevišti pokřtil starosta Města Trutnov Mgr. Ivan Adamec a starosta Města Rtyně v P. Zdeněk Špringr. Oba vyjádřili potěšení, že Kamila ve svém nabitém programu přijala pozvání zazpívat si s big bandem a pro první křest nového CD si vybrala právě Rtyni.

V polovině listopadu pokřtí Kamila album podruhé, a to ve vydavatelství Bontonland v Praze za účasti zpěvačky Lucie Bílé.

Po křtu zaplněnou sportovní halu rozezpívala a roztančila melodiemi z 60. let kapela BROUCI BAND - absolutní špička na poli Beatles revivalových skupin, která má za sebou více než 800 úspěšných koncertů nejen v Česku a na Slovensku, ale i v Evropě. Na závěr se představila rtyňská britpopová skupina mladých muzikantů s názvem Red Rain.

Festival obohatily svým vystoupením mažoretky ze Střediska volného času Trutnov a tanečnice z „TŠ Bonifác“. Večerem provázel moderátor Českého rozhlasu Hradec Králové Jakub Schmidt.  Akci pořádala agentura Art Presto s.r.o. ve spolupráci s „TŠ Bonifác“ o.s.

Projekt podpořili: Královéhradecký kraj, MŠMT, Město Rtyně v Podkrkonoší, Svazek obcí Jestřebích hor, Autodoprava Volhejn Červený Kostelec, Vetim s.r.o. Úpice, Karel Kult - Stavo s.r.o.