Příměstský tábor 2016

Koncem srpna připravila Taneční škola Bonifác další turnus příměstského tábora. Ten provázelo téma „Příroda pod lupou“, z účastníků se na týden stali malí přírodovědci, kteří si samozřejmě vyzkoušeli práci s lupou a mikroskopem. Táborníci vyráželi na procházky do okolí, kde poznávali krajinu, ale také sbírali přírodniny pro výtvarné tvoření. Z šišek vznikly krásné sovičky, z jeřabin náhrdelníky a pomocí obtisků listů ze stromů a květin si děti podle své fantazie vytvořily svého lesního skřítka. Vyzkoušely si také udělat „jedním tahem“ z provázku velkého slona, slepit 3D berušku nebo vyrobit třpytivé barevné větrníky.

Nechyběl ani pohyb a zábava. Při olympijském dopoledne si děti poměřily síly v různých disciplínách, běhu, slalomu, skoku, trojskoku, hodu kruhy, míčky, rybaření … Odměnou pro všechny olympioniky byly sladké medaile.

Plno legrace si všechny společně užily také na hřištích a při různých hrách, ale ještě více u vodních hrátek, které byly osvěžením ve dnech velkého tepla. Házení si vodními balónky, střílení vodní pistolí do terče, přenášení vody v kelímku na hlavě apod. se všem moc líbilo!

V poslední den byla připravena velká šipkovaná aneb cesta za pokladem, a děti ho opravdu našly. V ukryté krabici v lese na ně čekalo několik malých dárků a sladkostí. Týden utekl jako voda a my se budeme těšit na další dobrodružství zase za rok!