Příměstský tábor 2014

V červenci proběhl v prostorách BONI-HAUSU opět tradiční letní příměstský tábor. Letos bylo tématem tábora „Dobrodružství kosmonautů“. Taneční škola Bonifác připravila pro svých deset účastníků pestrý program, po celou dobu se dětem věnoval profesionální tým zkušených lektorek. Pro malé táborníky jsme přichystali zábavné, výtvarné, sportovní, ale také vzdělávací hry a soutěže a nechyběla samozřejmě celodenní šipkovaná, která se nesla v duchu putovaní vesmírem. Děti si na začátku týdne vytvořily vlastního kosmonauta, na kterého si podle zásluh lepily každý den určený počet hvězdiček. Naši malí táborníci si také osvojili znalosti o sluneční soustavě a při „jazykových hrátkách“ se naučili základní slovíčka sluneční soustavy v anglickém jazyce.

Letos nás také navštívili kamarádi z trutnovské školky Meluzínek, se kterými jsme si společně vyrobili raketu pro pořádného kosmonauta. A protože se nám setkání s trutnovskými dětmi zalíbilo, vydali jsme se také my na výlet do Trutnova, pro děti to byl velký zážitek. Ve školce jsme si vyrobili další raketu a společně jsme si zazpívali a zatančili.

Na konci našeho tábora dostaly děti pamětní listy a malé dárky, které jim budou připomínat týden, který zažily na rtyňském příměstském táboře. Co dodat závěrem? Všichni se budeme těšit na další ročník.

Za vedoucí a lektory tábora Pavlína Vlachová