VÝCHOVNÝ PROJEKT PRO ŠKOLY A IX. PODZIMNÍ FESTIVAL

Skvělé kapely! Nestárnoucí písně a melodie! Povedená předtančení! Skoky, salta, flipy! Potlesk!

Takový byl IX. PODZIMNÍ FESTIVAL, který se uskutečnil 15. listopadu ve rtyňské hale Orlovna a nabídl opravdu pestrý program kapel, hostů, tanečníků i parkouristů.

Hlavními hosty festivalu byli česká country skupina RANGERS – PLAVCI působící na scéně neuvěřitelných 55 let, a výborný zpěvák KAREL KAHOVEC, který zazpíval s kapelou Petra Nováka jejich největší hity (Hvězdičko blýskavá, Já budu chodit po špičkách, Modřínů háj). Divákům se dále představil se svým bohatým repertoárem studentský orchestr z Milovic REGIOBAND a rtyňská mladá skupina THE LAST BAD DAY hrající alternativní rock a melodic metal.

Akci svým vystoupením zpestřila také mladá zpěvačka a herečka Nelly Řehořová (komedie Šputni na vodě, pohádky Zdeňka Trošky Strašidla a Čertoviny), tanečnice Adéla Fajfrová a Karolína Tučková ze Synchro dance BDAT Waltera Elscheka z Trutnova (juniorské 2. vicemistryně světa a Evropy) nebo parkourová skupina NINJAS se svoji show skoků, salt, flipů.

Za pořádající Taneční školu Bonifác vystoupily její TANEČNÍ A MAŽORETKOVÉ SOUBORY od nejmladších tříletých dětí, po nejstarší soubor středoškolaček, a nechyběla ani ukázka kroužku brazilského bojového umění CAPOEIRA.

Hudebně a taneční akce se připojila k celorepublikovým oslavám významného 30letého výročí Sametové revoluce a tyto události tematicky připomněla. Celým programem provedl diváky moderátor František Šedivý.

V rámci výchovného projektu proběhla dopoledne téhož dne dvě zkrácená představení pro děti z mateřských škol a žáky základních škol z širokého okolí Rtyně, které zhlédlo více než 700 diváků.

Akce byla realizována za finanční podpory Královéhradeckého kraje a města Rtyně v Podkrkonoší.

Kralovehradecky_kraj