Letní příměstský tábor 2018

Letošní prázdniny uspořádala TŠ Bonifác dva turnusy Letního příměstského tábora. První od 2. - 4. července a druhý od 16. - 20. července. Aktivity tábora probíhaly nejen v prostorách Bonihausu, ale také v okolí Rtyně v Podkrkonoší a Jestřebích hor.

První turnus se nesl v duchu barevného léta. Děti si hned na začátku tábora vyrobily jmenovky, které nosily po celou dobu tábora. Velký ohlas u dětí mělo tvoření z barevných zažehlovacích korálků. Protože nám počasí velmi přálo, tak jsme s dětmi mohli chodit každý den ven a užívat si místní přírodu i hřiště. Jeden den jsme se vydali hned ráno na velkou procházku po okolí, kterou jsme zakončili na nádherném místě nad vlakovou zastávkou. Zde jsme s dětmi posvačili a následně na to jsme udělali závody v hodu vlaštovkou a pokračovali jsme v zábavě s dalšími hrami na louce. Třídenní tábor jsme zakončili předáním odměn a pamětních listů a společným zavzpomínáním na krásné slunečné táborové dny.

Druhý turnus byl ve znamení duhy, a proto jsme si s dětmi vyrobili „brož“ v jejím tvaru. Během celého týdne jsme poznávali barvy duhy a jejich význam, s každou konkrétní barvou jsme následně pracovali různými způsoby. Velmi zábavná a kreativní činnost byla s rychleschnoucí hlínou. Děti si také vytvořily papírová akvária. I přes ne příliš příznivé počasí jsme chodili každý den ven a poznávali různá zákoutí Rtyně. Také jsme navštívili místní lom a daňky. Ve čtvrtek jsme se vydali na pěší výlet do Jestřebích hor. Během cesty jsme si zahráli zábavné hry a navštívili rozhlednu Žaltman.  Následně na to jsme si dali oběd na Jestřebí boudě a pokračovali jsme směrem do Malých Svatoňovic na vlak. Celý prázdninový týden jsme si velmi užívali. A proto se již nyní těšíme na příští rok!