Letní mezinárodní tábor 2013

V polovině srpna se do německého rekreačního centra pro děti „Am Braunsteich“ ve Weißwasseru sjely děti z Taneční školy Bonifác, německého Mládežnického orchestru z města Görlitz a maďarského Mládežnického orchestru z města Bonyhád. Na letním desetidenním mezinárodním táboře se účastníci bavili pestrými aktivitami, které byly pro ně připraveny – sportovní olympiáda družstev, velká šipkovaná okolo jezera, výlet historickým vlakem do zámku Bad Muskau, koupání v bazénu, grilovací party, volné chvíle na hřišti a dětské „lanovce“, společné večery plné seznamovacích, zábavných her, mini-soutěží a tanečků. Hezký ohlas měl u táborníků „český večer“, při němž naše tanečnice naučily mladé muzikanty nejen zumba tanečky, ale také pochod a práci s hůlkou.  Velkou autogramiádou byla spontánně zakončena výroba táborových šátků na památku, na které si všichni vysprejovali jméno, otiskli ruce a odekorovali je různými ornamenty. Samozřejmě že slečny také pilně tancovaly, pochodovaly a s orchestry trénovaly na společné vystoupení. Na tábor dorazil také profesionální tanečník Tomáš Smička a zpěvačka Kamila Nývltová, takže si děti zdokonalily taneční techniky a vznikly též nové choreografie.

Poslední tři dny před koncem tábora se všichni přesunuli do města Görlitz, kde se po celý víkend konal již 19. ročník velkého městského festivalu „Altstadtfest“. Oba orchestry se s mažoretkami z Bonifáce několikrát představily návštěvníkům festivalu a to jak ve slavnostních průvodech městem na pódiích na náměstích a vysloužily si vždy velkou pozornost diváků a jejich potlesk. Mezi koncerty si děvčata naplno užívala festivalovou atmosféru s mnoha stánky a atrakcemi. 

Tábor utekl jako voda. Děti mezi sebou navázaly nová přátelství a procvičily si komunikaci v cizích jazycích. Věříme, že se akce líbila a budou na ni ještě dlouho s úsměvem vzpomínat!