Bonifác bez hranic 2019

V rámci dlouholeté mezinárodní spolupráce mezi spolkem TŠ Bonifác a polskou školou Szkoła Podstawowa Rogi - Gracze se konalo vícedenní setkání na půdě města Rtyně v Podkrkonoší. Tímto projektem organizace posílily, udržely a rozšířily úspěšnou vzájemnou spolupráci a navázaly na již realizované projekty. Hlavním tématem setkání byl tanec a hudba, neboť se členové obou organizací těmto aktivitám celoročně věnují a chtějí se v nich dále rozvíjet a zdokonalovat. Setkání tedy bylo zaměřeno především na taneční a hudební aktivity. Účastníci se naučili pod vedením lektorů společný taneček a několik tanečních technik, hráli společné hry, tvořili a také si moc užili večerní pyžamovou diskotéku

Děti z Polska - členové školní taneční skupiny si připravili vánoční vystoupení a také ho předvedli nejen ve Rtyni na tradiční akci „Hrátky s Barborkou“, ale také na vánočním setkání ve Žďáru nad Metují. Mezinárodní setkání je vždy spojeno i se zábavou. Navštívili jsme malebné městečko Malé Svatoňovice, tzv. zázračnou kapličku Léčivá studánka, k níž se sjíždějí lidé z širokého okolí, a Kostel Sedmi radostí Panny Marie, který stojí na náměstí. Prošli jsme také Křížovou cestu a vypravili jsme se také do Trutnova, kde jsme si prošli vánoční trhy a navštívili nákupní centrum, kde si děti zakoupily drobné dárečky.

​Akce se vydařila, děti si vyměnily své e-mailové adresy a propojily se na sociálních sítích, takže komunikují i nadále, což upevňuje jejich vztahy a kamarádství.

Projekt „Bonifác bez hranic 2019“ byl realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.